יוחנן הקדוש של הצלב
הלילה האפל של הנשמה
יוחנן הקדוש של הצלב (1542-1591), מגדולי המשוררים והמיסטיקנים של ספרד, מפליג בספר זה אל גבהי הרוח האנושית, בעקבות החסד שהוא משאת חיי האדם. מן הלילה של הקיום החומרי הנואש יוצאת הנשמה למסע אל האלוהים ואל הנצחי. על אף המכשולים הרבים, המסע מסתיים בניצחון של הנשמה, בניצחון האור על החושך ועל הבערות.

ספריו של יוחנן הקדוש של הצלב הם בין הנקראים ביותר בעולם, במיוחד ספר זה, כי הלילה האפל הוא גם הלילה המאושר מכול, הלילה שבו האדם מבין את תכלית קיומו.

"לאחר שהנשמה התמסרה כולה לשירות האל, הוא מטפח אותה באופן רוחני, כפי שאם אוהבת מטפחת את בנה, מחממת אותו בחום חיקה, מזינה אותו בחלב מתוק ובמזון רך ונעים, ומחבקת אותו בזרועותיה. אולם ככל שהילד גדל, האם מפסיקה לחבקו, מסתירה ממנו את אהבתה, מורחת עסיס עלים מרירים על שדיה המתוקים, מורידה את הילד מזרועותיה כדי שהוא ילמד ללכת, כך שיחדל לנהוג כמו תינוק וייקח על עצמו עיסוקים רציניים יותר. האם האוהבת כמוה כחסד האל. לאחר שהחמימות החדשה ולהט המסירות לאל ממלאים את הנשמה, הוא נוהג בה בדרך דומה. הוא גורם לה לחפש את החלב הרוחני, המתוק והמענג, בכל הדברים של האל, ובאימונים רוחניים, וכך הוא מעניק לה את אהבתו הרכה, כאם המעניקה את אהבתה לילד הרך", אומר יוחנן הקדוש של הצלב.

הלילה האפל של הנשמה: הפתיחה
תומס א קמפיס: חיקוי ישוע
תרזה הקדושה של ישוע: הדרך אל השלמות
תרז מליזייה: סיפור חיי


הזמנות
מהדורה דיגיטלית
<
הזמנהA t a r i m N e t        n e t    s o f t w a r e